CONTACT FORM
Quisque tincidunt ornare sapien, at commodo ante tristique non. Integer id tellus nisl. Donec eget nunc eget odio malesuada egestas.
SEND
Here you can add some decription
Login form
Sorry, User can NOT register!

Zanim kupisz mieszkanie

Kupno mieszkania to bardzo poważna decyzja. Wiąże się z dużym wydatkiem, a nieruchomość z założenia ma służyć przez lata. Błędy popełnione w momencie zakupu mogą w przyszłości uszczuplić portfel i nieźle zszargać nerwy.

Jeszcze niedawno najważniejszymi błędami w trakcie kupowania mieszkania były zaciągnięcie kredytu hipotecznego w walucie, w której się nie zarabia, lub zakup tzw. dziury w ziemi od niesprawdzonego dewelopera bez odpowiednich zabezpieczeń. Dziś te problemy w zasadzie zniknęły. Banki stosują zaostrzoną politykę kredytową ? aby uzyskać kredyt w walucie obcej, na jego ratę można przeznaczyć maksymalnie 42% dochodów netto. Deweloperzy zaś muszą stosować się do przepisów ustawy deweloperskiej, nakładającej na nich obowiązek przechowywania pieniędzy z wpłat klientów przeznaczonych na zakup nieruchomości na specjalnie utworzonym rachunku powierniczym.

Są jednak zalecenia ponadczasowe. Zainteresowani kupnem mieszkania nie mogą sobie pozwolić na to, że nie obejrzą mieszkania lub zostawią wszystko w rękach pośrednika, nie wspominając o tym, że wszelkie ustalenia powinny znaleźć się na piśmie. Można wskazać jeszcze co najmniej 13 innych błędów, których trzeba unikać.

WIĘCEJ